Pořádáme festivaly

Snow film fest ve Starém Městě

Každý rok od října do prosince do více než 200 českých a slovenských měst přináší uznávaný SNOW FILM FEST ty nejlepší filmy o zimních sportech z celého světa i z domácí produkce. Pravidelně se mohou návštěvníci těšit na celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu a dalších zimních radovánkách.

Náš klub každoročně pořádá festival s doprovodným programem a tombolou v kině Sněžník ve Starém Městě pro všechny věkové kategorie a všechny nadšence, kteří mají rádi zimu a společně s námi se přijdou namlsat zajímavých zimních filmů, kvůli kterým by museli daleko dojíždět do okolních měst.

V roce 2019 byl navíc festival doplněn o slavnostní otevření horolezecké stěny v tělocvičně školy ve Starém Městě.

Celovečerní filmové pásmo se bude konat v podzimním čase a to v pátek 12. listopadu pro žáky základních škol ze Starého Města a Hanušovic a v sobotu 13. listopadu 2021 se zajímavou přednáškou pro veřejnost ze širokého okolí.

Expediční kamera

Každý rok od února do dubna přináší filmový festival Expediční kamera do dvoustovky českých a slovenských měst ty nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy z celého světa i z domácí produkce. Klub každoročně pořádá filmový festival s přednáškou (v roce 2020 přednáška Honzy Žida o Raftingu na Coloradu) a tombolou na horské chatě Spartak v Hynčicích pod Sušinou. 

Další ročník celovečerního filmového pásma a zajímavá přednáška se budou konat v březnu  2022 (datum upřesníme).