Pořádáme závody

Skialp and Ski race Kraličák 

V Hynčicích pod Sušinou v areálu Ski areál Kraličák se koná na přelomu ledna a února celodenní sportovní akce Skialp and ski race.

Hlavní část programu celodenní akce je noční skialpový závod, který je partnerský závod Noci tuleních pásů v Peci pod Sněžkou a v roce 2020 byl nově rozdělen na hoby závod a Český pohár ve skialpinismu pro opravdové závodníky. Závodníci mají k dispozici 3 tratě (1-3 okruhy) 8, 16  a 24 km s převýšením podle dély tratě od 500 metrů až po 1 500 metrů. Na každém okruhu je povinnost 2 krát sundat pásy. Video z 5. ročníku v roce 2020 je ke shlédnutí ZDE.

Kromě závodů zajišťujeme doprovodný program a to testování sjezdových lyží značky Lusti a ELAN, skialpového vybavení značky Dynafit, závody ve slalomu pro malé a velké závodníky, lezení na ledové stěně, práce s lavinovými vyhledávači, a také stánky se sportovním outdoorovým vybavením, stánky s občerstvením a další. 

Horská triatlon Kraličák

Horský triatlon Kraličák je celodenní sportovní akce konaná na přelomu května a června s disciplínami plavání v přírodní nádrži rybníku Úžas (800 m), běh (7 km) a jízda na kole (16 km) v horském terénu. Závod je rozdělen a náročnostně odstupňován do 3 kategorií senioři, junioři a děti do 10 let. Kromě dětského závodu je zajištěn doprovodný program formou stánků se sportovním vybavením, stánků s občerstvením a další.

Registrace na závody ZDE.